Petra S. - Petra Sedláčková - Fotografování novorozeňátek NEWBORN a dětí do 1 roku
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotografování novorozeňátek NEWBORN a dětí do 1 roku

 

NEWBORN

Nejvhodnější čas na focení novorozeňátek (NEWBORN) je zhruba od 5. dne do max. 2 týdnů. Ideální 5 – 10 dní. Platí zde čím dříve, tím lépe! Miminka jsou spavá, dobře se polohují. Zhruba po 10. dni začínají být děti citlivé na dotyk a při snaze o změnu polohy a stylu  se budí!

 

Délka focení je různá (3 hodiny i více), samotné uspávání zabere hodně času. Důležité je přijít na focení s dobrou náladou a obrnit se trpělivostí. Na uspávání se podílejí zejména rodiče, kteří i nadále hlídají dítě při samotném focení, aby se zajistila maximální bezpečnost. Zhodnoťte prosím, zda doba focení je opravdu pro doprovod /tatínka/ snesitelná, zbytečná nervozita neprospívá jak naší práci, tak miminku při snaze ho uspat!

 

Na focení se objednejte s dostatečným předstihem, již v době těhotenství.

 

V pozdějším období je manipulace s dětmi a samotné focení mnohem náročnější, budí se a jejich výraz není „ideální“.  Mají nižší zrakovou ostrost, stáčí oči a pohled není jednoznačný. Pokud se nestihnou děti fotit do 3 týdnů, je vhodné počkat na věk kolem 4. měsíce. V tomto období děti sledují hračky, pasou koníčky, reagují na hlas.

 

Důležitá informace! Pokud je to možné, snažte se udržet miminko hodinu před focením vzhůru. Po příchodu do ateliéru se nakrmí a uspává. Pokud usnulo před focením, může se doba uspávání výrazně protáhnout!

 

Jak probíhá stanovení termínu focení NEWBORN

Výchozí datum je předpokládaný termín porodu.

  1. * Pokud porodíte před termínem, je nutné mne nejpozději následující den informovat, abych mohla naplánovat termín focení.
  2. * Když porodíte v předpokládaném termínu, je nutné mne nejpozději následující den informovat, abych mohla naplánovat termín focení.
  3. * Pokud přenášíte, je nutné mne nejpozději v den předpokládaného porodu informovat.

Stačí krátká sms nebo e-mail, kde napíšete pohlaví, jméno, hmotnost miminka a předpokládané propuštění z porodnice.

 

NB focení je trochu složitější na naplánování termínu, proto potřebuji vědět aktuální informace co nejdříve.

Pokud neobdržím zprávu je předběžná rezervace focení zrušena.

 

Pokud fotíme starší miminka, jedná se většinou o předčasně narozené děti.

 

V tomto období vznikají jedinečné fotografie spících miminek.

kolaz-miminka-na-web-nova.jpg-web.jpg

kol-3.jpg

 

 

OBDOBÍ PASENÍ KONÍČKŮ

Pokud nestihnete focení novorozeňátek další ideální doba je v okamžiku, kdy dítě pevně pase koníčky a udrží se v poloze bez problémů cca od 4 měsíce. Toto období slibuje různorodé záběry. Je to velice vhodná doba na dětské portréty a to až zhruba do 10 – 11 měsíce, kdy se naučí i sedět a případně postavit, ale ještě samostatně nechodí.

kolaz-batolata-na-web-nova-2-web.jpg

 

 

 

VÍCE zde:

Obrazek