Petra S. - Petra Sedláčková - Fotoalbum - 01 NOVOROZEŇÁTKA
Jdi na obsah Jdi na menu
 


01 NOVOROZEŇÁTKA

 

NEWBORN

Nejvhodnější čas na focení novorozeňátek (NEWBORN) je zhruba od 5. dne do max. 2 týdnů. Ideální 5 – 10 dní. Platí zde čím dříve, tím lépe! Miminka jsou spavá, dobře se polohují. Zhruba po 10. dni začínají být děti citlivé na dotyk a při snaze o změnu polohy a stylu  se budí!

 

Délka focení je různá (3 hodiny i více), samotné uspávání zabere hodně času. Důležité je přijít na focení s dobrou náladou a obrnit se trpělivostí. Na uspávání se podílejí zejména rodiče, kteří i nadále hlídají dítě při samotném focení, aby se zajistila maximální bezpečnost. Zhodnoťte prosím, zda doba focení je opravdu pro doprovod /tatínka/ snesitelná, zbytečná nervozita neprospívá jak naší práci, tak miminku při snaze ho uspat!

 

Na focení se objednejte s dostatečným předstihem, již v době těhotenství.

 

V pozdějším období je manipulace s dětmi a samotné focení mnohem náročnější, budí se a jejich výraz není „ideální“.  Mají nižší zrakovou ostrost, stáčí oči a pohled není jednoznačný. Pokud se nestihnou děti fotit do 3 týdnů, je vhodné počkat na věk kolem 4. měsíce. V tomto období děti sledují hračky, pasou koníčky, reagují na hlas.

 

Důležitá informace! Pokud je to možné, snažte se udržet miminko hodinu před focením vzhůru. Po příchodu do ateliéru se nakrmí a uspává. Pokud usnulo před focením, může se doba uspávání výrazně protáhnout!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář